Νίκη του ΠΑΣ Τήνου απέναντι στους Κανονιέρηδες Σύρου

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε, σήμερα Κυριακή 4 Νοεμβρίου στο Δημοτικό Γήπεδο Τήνου, το τμήμα Κ-14 του Π.Α.Σ. Τήνου απέναντι στους Κανονιέρηδες Σύρου. Ο καιρός δεν ήταν ο κατάλληλος για ποδοσφαιρικό αγώνα, λόγω των ισχυρών ανέμων που πνέουν στο νησί, αλλά όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο παρακολούθησαν την μεγάλη νίκη, και σημαντική για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, του Π.Α.Σ. με 4-0.

Το παιχνίδι στην αρχή φάνηκε να είναι αμφίρροπο, και με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη. Στο 13' όμως ο Φιλιππούσης με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0. Το δεύτερο γκολ δεν άργησε και στο 18' ύστερα από κόρνερ ο Κελαδίτης θα διαμορφώσει το 2-0, που και αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με διπλή αλλαγή για την ομάδα των Κανονιέρηδων Σύρου θέλοντας έτσι ο προπονητής των φιλοξενούμενων κ. Τσοίκος να αλλάξει την εικόνα του ματς, που δεν ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο, και να γυρίσει το ματς.

Στο 51' ο Αλβέρτης και στο 59' ο Βλαχάκης διαμόρφωσαν το σκορ στο 4-0 που κι αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα του ματς.