Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

//

Breaking News:

/Επικαιρότητα

Η Θεατρική Ομάδα Τήνου στο 35ου Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Καρδίτσας

Είκοσι πέντε (25) είναι φέτος οι θεατρικές παραστάσεις που προκρίθηκαν, για να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό του  35ου Πανελλήνιου Φεστ...

Διαβάστε επίσης

Είκοσι πέντε (25) είναι φέτος οι θεατρικές παραστάσεις που προκρίθηκαν, για να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό του 35ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Καρδίτσας που διοργανώνεται από 14 έως 23 Μαρτίου 2019  από την Ένωση Πολιτιστικών Συλλόγων σε συνεργασία με την Περιφέρεια Θεσσαλίας – Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας, το Δήμο Καρδίτσας, την Περιφερειακή Ένωση Δήμων (Π.Ε.Δ.) Θεσσαλίας, το Επιμελητήριο Καρδίτσας και με τη συμπαράσταση της Ιεράς Μητρόπολης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφαρσάλων.
Ανάμεσά τους η Θεατρική Ομάδα Τήνου, η οποία θα λάβει μέρος με το έργο «Ιστορία ζωολογικού κήπου» του Έντουαρντ Αλμπύ
Δείτε αναλυτικά τις φετινές υποψηφιότητες:
1)Ομάδα Τέχνης «βορείως» από Πράμαντα Ιωαννίνων με το έργο «…δι΄αυτόν τον προορισμόν…»
2)Θίασος ATTACK-A Συλλόγου Γυναικών Λιτόχωρου με το έργο «Για γέλια…δράματα»
3)Κεντρική Σκηνή Πολιτιστικού Συλλόγου Περιγιαλίου ΑΠΟΛΛΩΝ με το έργο «Μάνα, μητέρα, μαμά» του Γιώργου Διαλεγμένου
4)Θεατρική Ομάδα Δήμου Κορδελιού-Ευόσμου με το έργο «Η επίσκεψη της Γηραιάς Κυρίας» του Φρήντριχ Ντύρενματ
5)Όμιλος Φίλων Θεάτρου Λιβαδειάς με το έργο «Ο τελευταίος αντάρτης» του Ανδρέα Ζαφείρη
6)Θεατρική Ομάδα της Ισραηλιτικής Κοινότητας Θεσσαλονίκης ENTREMOSOTROS με το έργο «Η χαμένη αθωότητα της Άννας Φρανκ»
7)Ερασιτεχνική Θεατρική Ομάδα Μελών και Φίλων της Εταιρίας Ελλήνων Λογοτεχνών με το έργο «Ο άγνωστος του τρένου» της Κων/νας Δούκα
8)Ελληνικό Θεατρικό Εργαστήρι Βρυξελλών με το έργο «Γάμος άνευ νύμφης» του Αλέξανδρου Ρήγα Ραγκαβή
9)Θεατρική Ομάδα Τήνου Θεατροποιείο με το έργο «Ιστορία ζωολογικού κήπου» του Έντουαρντ Αλμπύ
10)Θεατρική Σκηνή Βαρνάβα Δημοτικού Θεάτρου Μαραθώνα με το έργο «Αλμανάκ» της Μαριάννας Κάλμπαρη
11)Θεατρικός Σύλλογος ΘΕΑΤΟ Παραμυθιάς Θεσπρωτίας με το έργο «Η ψεύτρα… και οι άλλοι»
12)Θεατρικό Εργαστήρι του Εκπολιτιστικού, Λαογραφικού Ομίλου Καλυβίων Τρικάλων με το έργο  «Μαρία Πενταγιώτισσα» του Μποστ
13)Πολιτιστικός Σύλλογος Σταυρωμένου Ρεθύμνου με το έργο «Βότκα Μολότοφ» του Νιλ Σάιμον
14)Θεατρική Ομάδα Δράσης για την κοινωνία, τον πολιτισμό και την ποιότητα ζωής Γαλατσίου με το έργο «Οι μάγισσες του Σάλεμ» του Άρθουρ Μίλλερ
15)Θεατρική Σκηνή Ηρακλείου Κρήτης με το έργο «Η αγάπη άργησε μια μέρα» της Λιλής Ζωγράφου
16)Θεατρική Ομάδα Πολιτιστικού Συλλόγου Καλλιθέας Ολύμπου Δήμου Ελασσόνας με το έργο «Λυσιστράτη» του Αριστοφάνη
17)Θεατρική Ομάδα των Ενεργών Πολιτών Λάρισας με το έργο «Οι ηλίθιοι» του Νηλ Σάιμον
18)Θεατρικό Εργαστήρι Ενηλίκων Δημοτικού Θεάτρου Τρικάλων με το έργο «Ασκαρδαμυτκί»
19)Θεατρικό Εργαστήρι Σπερχειάδας Μακρακώμης με το έργο «Ξαφνικά πέρσι το καλοκαίρι» του Tennessee Williams
20)Θεατρική Ομάδα «Φύρδην Μίγδην» Συλλόγου Προσφύγων Ανατολικής Θράκης Αγίας Τριάδας με το έργο «Η επιστροφή της Κ.Τ.» του Φρήντριχ Ντύρενματ
21)Θεατρική Ομάδα Ιεράς Μητροπόλεως Πατρών με το έργο «200 χρόνια νεομάρτυρας Παύλος»
22)Θεατρική Πορεία «Ανοιχτά Πανιά» Δήμου Σαρωνικού με το έργο «Δεσποινίς ετών 39…» των Αλέκου Σακελλάριου-Χρήστου Γιαννακόπουλου
23)Θεατρική Ομάδα Δήμου Ήλιδας «ερασιΤΕΧΝΕΣ» με το έργο «Ράφτης Κυριών» του Georges Feydeau
24)Θεατρική Ομάδα Πάτρας «ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ» με το  έργο «Φούστα Μπλούζα» των Μιχάλη Ρέππα και Θανάση Παπαθανασίου
25)Κεντρική Σκηνή του Δημοτικού Θεάτρου Μυλοποτάμου με το έργο «Η ποντικοπαγίδα» της Αγκάθα Κρίστι

Δεν υπάρχουν σχόλια